Rynek upominków reklamowych z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Powstają nowe pomysły, pojawiają się innowacyjne technoogie a wszystko by jak najlepiej dopasować ofertę do wymagających klientów. Wśród tych najbardziej wyszukanych pomysłów nie może zabraknąć ,,słodkich” gadżetów, które ostatnimi czasy coraz częściej są wybieranym prezentem dla klientów.

Producenci słodkich gadżetów prześcigają się w wymyślaniu ciekawych, nietuzinkowych pomysłów na formę upominku. Powstały już monety z czekolady, lizaki z logo firmy, polskie tradycyjne krówki w opakowaniu firmowym, eleganckie bombonierki, czekoladki- piramidki, odświeżające wizytówki, luksusowe szkatułki z pralinami itp.

Liczy się pomysł, ale i bogactwo zaproponowanych klientowi produktów. Klienci obdarowani takiego typu gadżetem, opakowanym w wyszukane formy (a w ofercie jest ich mnóstwo) na pewno nie pozostaną obojętni. Marka może kojarzyć się z miłym doznaniem, jakim jest smak słodyczy. Takiego typu gadżety doskonale sprawdzają się przy okazji różnego rodzaju świąt, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Noworoczne podziękowanie za współpracę i zachęta do dalszej. Wiele firm, m.in. gratisownia.pl, która specjalizuje się w oferowaniu swoim klientom wyszukanych gadzetów reklamowych, wychodzi na przeciw również ,,słodkim” życzeniom swoich klientów. Zainteresowana firma może z pomocą handlowców gratisowni.pl przygotować dla swoich klientów naprawdę interesujący upominek.

opracowanie własne,2010