Polistyren ekstrudowany, zwany potocznie styrodurem to materiał izolujący produkowany ze spienionego polistyrenu, który jest znacznie twardszy i mniej nasiąkliwy od styropianu. Stosowany jest on przede wszystkim w budownictwie w formie spienionych płyt używane najczęściej jako izolacja termiczna. Dlaczego więc mówimy o nim na łamach naszego bloga? Może być on bowiem używany także do innych celów.

Styrodur coraz chętniej wykorzystywany jest przed agencje reklamowe i firmy zajmujące się produkcją materiałów reklamowych. Z tego właśnie rodzaju polistyrenu można wykonać bardzo efektowne i eleganckie napisy do różnego rodzaju użytku – począwszy od małych nadruków po wielkie napisy wejściowe. Wykonanie tego rodzaju napisów nie jest trudne, aczkolwiek wymaga specjalnego sprzętu i technologi.

Napisy z płyt styrodurowych mogą mieć różną grubość, w zależności od zapotrzebowania (najczęściej od 2 do 10 cm). Styrodur jest cięty według wzoru  i następnie plotowaney za pomocą specjalnej maszyny termicznej (plotera). Dodatkowa obróbka cyfrowa materiału zapewnia doskonałą jakość wykonania.  Każdy już gotowy i wycięty element malowany jest częściowo lub w całości. Napisy styrodurowe bardzo często pokryte są dodatkową warstwą kolorowej plexi, dzięki czemu nabierają odpowiedniego kolorytu i drobiazgowego wykończenia. Po wykonaniu wszystkich elementów produkcji napisy stanowi przestrzenną i estetyczną całość, które bardzo ważnym atutem jest niski koszt wykonania, a co za tym idzie, niska cena.

Napisy przestrzenne ze styroduru najczęściej przedstawią logo bądź logotyp danej firmy lub marki. Są zatem doskonałą formą promocji. To także bardzo forma reklamy wizualnej. Warto zatem zainwestować w nową technologię i nacieszyć oko potencjalnych klientów estetyką wykonania. Taka forma reklamowania firmy lub marki może stanowić doskonałą zachętę do odwiedzenia salonu firmowego czy przedsiębiorstwa.

Poniżej przykładowe formy napisów ze styroduru.

Źródło grafiki: wyszukiwarka google.