Promocja książki połączona z ciekawym wykładem

J. Pałkiewicz to znany podróżnik. Może nie tak znany jak W. Cejrowski, B. Pawlikowska czy M. Wojciechowska, bo nie mówią o nim w TVN a jego podróżne nie są tak skomercjalizowane jak wyżej wymienionych. Dlatego jest bardziej podróżnikiem, niż celebrytą.

J. Pałkiewicz odkrył źródło Amazonki, przejechał na reniferach Syberię, przeszedł dżunglę amazońską, przepłynął Atlantyk w szalupie ratunkowej, przeszedł wyspę Borneo. Dziś, jeśli nie podróżuje (co rzadko się zdarza) to prowadzi survivalowe szkolenia dla kosmonautów i komandosów oraz pisze książki.

Biblioteka w Raciborzu zorganizowała z nim spotkanie, które połączone było z promocją jego książek. W głównej części swojego wystąpienia autor opowiadał jak wraz z międzynarodową ekspedycją odkryli źródło Amazonki. Opowieść ta udokumentowana była ciekawą i bogatą fotorelacją. Wyprawa ta była niezwykle trudna, wyczerpująca i długa. Ale jak wiemy, udało się. J. Pałkiewicz opowiadał również anegdoty o tym, jak kiedyś z podróży przywoził różne przedmioty, gadżety, jednak dziś tego już nie robi, gdyż w domu nie ma miejsca na kolejne eksponaty.

Następnie Pałkiewicz odpowiadał na pytania licznie przybyłych miłośników podróży oraz czytelników. Podróżnik opowiadał o wyprawie na Syberię, o wejściu na Kilimandżaro, wspominał Jerzego Kukuczkę, udzielał porad dotyczących podróżowania. J. Pałkiewicz to interesujący i charyzmatyczny człowiek, który na wszystkich zrobił wielkie wrażenie.

Spotkanie było ciekawe i inspirujące. Wśród słuchaczy było wielu podróżników, którzy zasięgali rad przed kolejnymi wyprawami oraz wymieniali się doświadczeniami.

Wieczór autorski połączony był z promocją książek sygnowanych przez Jacka Pałkiewicza.

Prowadzący spotkanie, Krzysztof Petek powiedział: „Trzeba żyć tak, aby każdego ranka kiedy otwieramy oczy mieć plan na życie, żeby nie zmarnować żadnego dnia. Kiedy rano się budzimy, musimy być pewni, że kiedy pod koniec dnia będziemy się kładli spać nie będzie nam żal żadnej minuty, którą dziś przeżyliśmy. Dopiero wtedy możemy zacząć żyć pełnią życia”.

Spotkania autorskie to doskonały sposób na promowanie własnej osoby, własnych książek a także świetny sposób, aby zarazić czy też zachęcić ludzi do realizowania swoich pasji i marzeń.