Jeszcze hobby czy już nowy typ człowieka?

Coraz częściej słyszy się o ludziach, którzy określają siebie jako gadżeciarze. Kim jest gadżeciarz?

Z codziennych obserwacji wynika, że jest to człowiek, który nie może obejść się bez gadżetów, które ułatwiają życie. Normalnie można się bez nich obejść, ale gadżeciarz musi je mieć.

Gadżeciarz kupuje najnowszy model telefonu z pewnej serii, chociaż poprzednia wersja od najnowszej niewiele się różni. Gadżeciarz ma tablet, smartfona i komputer z dotykowym ekranem, chociaż we wszystkich funkcje są podobne. Gadżeciarz kupując auto nie patrzy na ilość koni i spalanie, ale na dodatki i bajery. Gadżeciarz zamiast zetrzeć okruszki ręką ze stołu, kupuje specjalny odkurzacz kuchenny, za pomocą którego posprząta je ze stołu. Gadżeciarz kupuje zegarki, parasolki, dodatki, drobne rzeczy, długopisy tylko dlatego, że jest na nich logo jakieś firmy. Gadżeciarz uważa, że gadżety dopełniają jego wizerunku, podkreślają osobowość.

Coś w tym jest.

Gadżeciarz to już nowy typ człowieka. Kiedyś być może zainteresowanie gadżetami było pasją, hobby. Dziś jest sposobem na życie, na prezentowanie własnego ja, na promowanie się i na lansowanie.