Jak nie dać się zaskoczyć, kiedy wiosna zaskakuje ludzi niczym zima drogowców?

Pogodę w tym roku mamy wyjątkowo zmienną, nieprzewidywalną , kapryśną i nie do końca miłą dla zwykłego Kowalskiego. Śnieg cieszył na początku, a teraz już tylko narzekanie, że mokro, drogi oblodzone. Mrozy były w porządku w styczniu, kiedy wszyscy się ich spodziewali, teraz są uciążliwe. Wiedzą o tym doskonale ci, którzy palą węglem, gazem itp. Przez chwilę było ładnie, wszyscy mówili byle do wiosny, a tymczasem znów mamy zimę.

Jak być  przygotowanym na różne pogodowe anomalie? Wystarczy posiadać kilka przydatnych urządzeń, a zima wiosną będzie prostsza. Najważniejsze to posiadać dobrą stację pogodową. Co z tego, że wczoraj pani w telewizorze mówiła, że będzie ładnie, kiedy rano wszystko może się zmienić? Lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność. Nawet na kilka minut przed wyjściem, można sprawdzić czy założyć czapkę żeby nie zmarznąć, czy wystarczą zwykłe nauszniki. Po drugie, jeśli masz samochód, a wcześniej nie zaopatrzyłeś się w osłonę na szyby warto uzbroić się w dobrą skrobaczkę do szyb, najlepiej taką połączoną od razu z rękawiczką aby chroniła przed mrozem. Po trzecie, kiedy mróz za oknem, warto mieć także w pracy czy też w aucie kubek termiczny , który podłączony do USB ciągle trzyma ciepło. Listę przydatnych gadżetów i urządzeń możny mnożyć jeszcze długo. Ale i tak najważniejsze jest to, żeby pamiętać o polarowej czapce i/lub ciepłym polarze.

Z doświadczenia wiem, że człowiek nie lubi być zaskakiwany. A żeby tego uniknąć, wystarczy tylko odpowiednio wcześniej wyposażyć siebie i rodzinę w kilka praktycznych gadżetów, które w zasadzie mogą przydać się zawsze, a nie tylko w czasie zimy na wiosnę.