Nieważne gdzie, ważne z czym.

Istnieje odzież damska, męska oraz unisex. To ostatnie oznacza, że każdy ją może nosić bezwzględu na płeć. Podobnie jest z gadżetami. Są gadżety uniwersalne i gadżety specjalistyczne.  Te specjalistyczne to np. płetwy. W górach zupełnie niepotrzebne. Ale na przykład plecak przyda się wszędzie. W górach, nad morzem oraz na wycieczce za miasto.

Podobnie rzecz ma się z materacem do pływania. Taka rzecz daje dużo frajdy, jednak w zasadzie jest zupełnie niepraktyczna w górach. No chyba, że ktoś planuje użyć materaca zamiast kajaka na spływie kajakowym albo na Dunajcu. Odradzam takie aktywności, ale jeśli ktoś się już uprze… Co innego torba chłodząca na napoje. Gadżet przydatny w zasadzie wszędzie. Oprócz wycieczki w góry, czy pobytu na plaży przyda się także podczas grillowania, a nawet zwiedzania zabytków. Torba chłodząca to rzecz bardzo praktyczna. A jej waga zależy od tego, ile puszek do niej włożymy i jak szybko je wypijemy.

Żaden wyjazd w zasadzie nie może się odbyć bez jakiegoś „utrwalacza wspomnień” czyli aparatu. I znów warto zastanowić się nad wyborem. Aparat wodoodporny od biedy może być używany także w górach. Natomiast rzeczą, która przydaje się dosłownie wszędzie są okulary słoneczne. Okularów przeciwsłonecznych używać można nawet zimą, kiedy zbyt ostre słońce odbija się od śniegu.

Podsumowując warto podkreślić, że dużo mówi się o zarządzaniu czasem, ludźmi, zasobami. Tymczasem umiejętne zarządzanie potrzebą posiadania różnych rzeczy również jest ważne. Warto o tym pamiętać planując wakacyjny wyjazd i mając na uwadze ograniczoną pojemność bagażu.