Kilka propozycji gadżetów z naszej oferty.

W comiesięcznym cyklu przybliżamy produkty, które można wykorzystać w różnych sytuacjach. Dzisiejszy odcinek, jak wskazuje tytuł, zostanie poświęcony gadżetom, które można wykorzystać na plaży.  Każdy rozsądny człowiek wie, że słońce może także bardzo źle wpłynąć na ludzki organizm. Dyskomfort związany ze słońcem może sprowadzać się do oparzeń skóry, odwodnienia i udaru. Oprócz mleczka do opalania z wysokim filtrem, warto zastanowić się także nad nabyciem maty plażowej z daszkiem, na której bez obaw można leżeć i która skutecznie chroni nas przed lejącym się z nieba żarem. W czasach kiedy wypożyczenie parasola na plaży jest drogie, wyposażenie się w matę plażową z daszkiem wydaje się wyjściem optymalnym, gdyż z maty można skorzystać wszędzie (także np. na działce) i nie zajmuje tyle miejsca ile nawet najlepiej poskładany parasol.

Na plaży nie da się nie posiadać ręcznika plażowego. Jest to „oczywista oczywistość” – jak mawiał klasyk. Jakiś większy opis chyba nie jest potrzebny. Na plaży „must have”.

Krzesło plażowe nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a szkoda. Gdyby na plaży tylko o opalanie chodziło, to  rzeczywiście krzesło byłoby rzeczą zbędną. Jednak na plaży robi się także wiele innych rzeczy. Np. pije, je i czyta. Wszystkie te czynności lepiej wykonywać w pozycji wygodnie siedzące. Wiem to z własnego doświadczenia. Nawet kilka minut spędzonych w pozycji leżącej wspartych na łokciach, nie należy do przyjemnych. Tymczasem lekkie, małe i łatwe do transportu krzesełko rozwiązuje problem bolących łokci i nienaturalnie wygiętych pleców.

Kilka razy już o tym wspominałem, ale dla przypomnienia warto podkreślić to ponownie. Gadżety ułatwiają życie. Trzeba je tylko umiejętnie wykorzystać.