… czyli subiektywna ocena najlepiej promujących się użytkowników (spośród przeze mnie obserwowanych ) 

Jak wiadomo facebook już dawno przestał być „naszą klasą” gdzie tylko pokazywało się zdjęcia z wakacji, pisało do byłych i oglądało zdjęcia z podstawówki. Obecnie facebook to potężne narzędzie informacyjno-marketingowe, które bawi, dostarcza informacji, promuje i kreuje.

Jak każdy, tak i ja, obserwuję na „fejsie” kilka osób, kilka firm, kilka portali, kilka produkcji serialowych i jeszcze kilka innych. Jak na dłoni widać, które firmy i portale potrafią to robić, a które albo się dopiero uczą albo mają gdzieś promowanie w social media.

Poniżej lista najlepiej promujących się wg mnie: 

W kategorii zespół muzyczny: WHITE LIES. Nie ma dnia, aby na ścianie nie pojawiło się jakieś zdjęcie z koncertu, zza kulis, z set listą koncertową, jakimś fotoreportażem z kręcenia teledysku. Bardzo mi się to podoba. Obserwuję także inne zespoły, takie jak np. Queen, Pink Floyd, Muse i in. I wierzcie mi, żaden z nich, po prostu ŻADEN nie jest aktywny na „fejsie” tak bardzo jak White Lies.

Chłopaki z White lies po prostu nie dają o sobie zapomnieć. 

W kategorii film/serial najlepiej promuje się BREAKING BAD. Nie dość, że sam serial to mistrzostwo świata, to jeszcze ich promocja na facebooku jest po prostu perfekcyjna. Każdy dzień przynosi nowe wpisy. Czasem nawet kilka. Zobaczyć można albo kolejne logotypy, albo postery, albo screeny z wywiadami. Pojawia się także odliczanie do kolejnego odcinka, producenci pytają fanów, jak wyobrażają sobie zakończenie serialu itp. Ponadto konkursy, gdzie do wygrania są koszulki, kubki, długopisy i serial na DVD i BluRay.

Profesjonalizm w każdym calu. Pasuje tutaj powiedzenie, że jaki serial, taka promocja na Fb. Breaking Bad na filmwebie ma 8,9/10. Za promowanie na Fb 10/10. 

W kategorii branżowy serwis informacyjny to faworytów jest dwóch: Biegam bo Lubię oraz Bieganie.pl Obserwuję wiele różnych portali związanych z bieganiem i zdecydowanie te dwa są najbardziej aktywne a ich wpisy ciekawe; albo pytanie o liczbę zrobionych kilometrów albo jakieś ciekawe zdjęcia albo też refleksje i cytaty związane z treningami, pracą nad sobą, rozwojem osobistym. Szkoda, że największy serwis biegowy maratonypolskie.pl został daleko w tyle. 

Na koniec INNE; czyli obserwowane radio, portale internetowe i inne różne takie. Tak więc jeśli chodzi o Radio, to najlepiej wypada radio Roxy. Duża aktywność, fajne wpisy. Z porali bardzo aktywne są fronda.pl oraz wpolityce.pl. Kilkanaście wpisów w ciągu dnia, większość z nich ciekawa. 

Na facebook`u, jak na dłoni i jak na ścianie widać, które firmy, sklepy, producenci, filmy seriale potrafią się promować i doskonale czują social media, a które mają jeszcze spore braki w tej dziedzinie. Te, które wymieniłem powyżej mogą być wzorem dla zastanawiających się, jak się promować na facebook`u.