Wychodzą ze stron, przenoszą się na produkty

Czym jest chmura tagów? To zgrupowane wyrazy w formie haseł, które definiują jakiś, stronę, artykuł, bloga.

 Często na różnych stronach internatowych można znaleźć tagi, które definiują dany artykuł czy blog. I tak np. strona związana ze sportem będzie zawierała tagi sportowe, itp. Ułatwia to orientację na stronie, a także ułatwia wyszukiwanie stron i artykułów, które nas w danym momencie interesują.

Chmury tagów przenoszą się także na produkty w rzeczywistym świecie. Coraz częściej można spotkać się z chmurą tagów na odkurzaczach, grach komputerowych czy np. telefonach.

Na przykład na grach komputerowych widać chmurę tagów, która informuje nas: 1-4 graczy, filmowe animacje, polski dubbing, nowe misje, nowi bohaterowie.

To wszystko jest trochę mniej interaktywna chmura tagów, która została przeniesiona ze stron internetowych na realne produkty.

Chmury tagów spotyka się coraz częściej na różnych produktach, gdyż klientom od razu w oczy rzucają się korzyści, jakie będą mieli po zakupie danego produktu, zaś producenci nie musza się rozpisywać na całą stronę, czy produkowane przez nich torby i aktówki mają zamek na szyfr, z czego są zrobione i ile wytrzymają.

Kupując produkty warto zwracać uwagę na chmurę tagów by zaoszczędzić czas.