Każdy znajdzie coś dla siebie 

Mało kto zwraca uwagę na to, ile jest rodzajów długopisów. A jest ich całe multum. Można je podzielić nawet na pewne kategorie. Jednak po kolei.

Czasy współczesne charakteryzują się min. tym, że uwzględniają różne wymagania. Kiedyś był jeden model np. obrączek i nikogo nie obchodziło to, czy się komuś podobają czy nie. Musiały się podobać. Podobnie np. z rowerem. Był jeden model roweru, w jednym kolorze i każdy – jeśli chciał w ogóle mieć rower – musiał mieć właśnie taki. Dziś modeli rowerów i obrączek jest bardzo dużo.

Podobnie jest z długopisami. Można wyróżnić min.:

Współcześnie bierze się pod uwagę, że komuś mogą się nie podobać np. tradycyjne długopisy, gdyż chcąc podkreślić swoją indywidualność i unikalność chce posługiwać się innym urządzeniem piszącym.

Są osoby, które nie lubią trzymać plastikowych długopisów, więc wolą długopisy drewniane.

A osoby, które przy wyborach zakupowych kierują się ekologią i zdrową żywnością, tą samą zasadą mogą kierować się przy wyborze długopisów i wybrać długopis ekologiczny.

Hipsterzy i/lub osoby, które chcą się szczególnie wyróżniać, mogą zacząć posługiwać się np. długopisem papierowym. Zaskoczenie może być podobne do tego, kiedy pod koniec lat 80-tych, pojawiły się długopisy wyginające się i mogące przyjmować różne kształty.

Podsumowując w branży długopisowej zmieniło się wszystko. Od kształtu poprzez materiał a na kolorach kończąc.

Jedno co się nie zmieniło, to to, że długopis nadal jest towarem pierwszej potrzeby, bo naprawdę trudno sobie wyobrazić życie bez tego prostego, piszącego urządzenia.