Zrób se zdjęcie

Rozwój technologii powoduje zmiany w stylu życia. To już nie jest hipoteza, a teza, której potwierdzenie znajdujemy podczas codziennego przeglądania Internetu. Jednym ze znaków naszych czasów jest „selfie”, czyli zdjęcie zrobione – najczęściej samemu sobie – 

z ręki. Od pewnego czasu w Internecie pojawia się mnóstwo różnorakich selfie. Są selfie przed lustrem, z nową torbą, przed zabytkami, przy jedzeniu, nad wodą. Dosłownie wszędzie. Pomysłowość ludzka nie zna granic. Dlatego też pojawiają się także selfie na cmentarzach albo np. z samobójcą na moście w tle.

„Nowa moda” – mówią. Faktycznie, jest to nowa moda. Chociaż robienie zdjęć z ręki niczym nowym nie jest, bo już za czasów aparatów analogowych robiono sobie zdjęcia z ręki, np. przed lustrem. Jednak rozwój techniczny ogromnie ułatwił zrobienie sobie samemu zdjęcia.

Selfie to jest także dobrym sposobem lansowania się, czy też promowania. Aktorzy, celebryci bardzo chętnie robią sobie zdjęcia i natychmiastową publikacją na facebook`u. Bo faktem jest, że gdyby nie portale społecznościowe, nie było by „selfie – boom”. Tak więc dzięki zdjęciom z ręki i portalom społecznościowym mamy wysyp tego typu zdjęć.
W Internecie bez problemu znajdziemy selfie celebrytów i zwykłych ludzi z siłowni, z przymierzalni, z wanny, z zegarkiem oraz z wielu innych ciekawych miejsc. Dzięki oryginalnemu zdjęciu, każdy ma szansę zabłysnąć.

I to, tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.