Wielkość ma znaczenie

Pamięć USB, bo to o niej mowa, to małe urządzenie do przechowywania danych. Kiedyś były dyskietki, potem CD, a teraz dane przechowuje się na pendrivach.  

Źródło: http://gratisownia.pl/Rotodrive__pamiec_USB_1GB_MO1101_p65368.html

Przez lata różnie ludzie zwykli nazywać pendrive: peny, pędraki, wtyki. Jednak sama nazwa pochodzi z angielskiego pen, „pióro” + drive, „napęd”, nazwa ta rozpowszechniła się głównie dlatego, że ludziom wygląd tradycyjnego pendrive kojarzy się z długopisem, który jest zamykany zakrętką. Mimo różnych kształtów,

Źródło: http://gratisownia.pl/Pamiec_Flash_USB_ksztal_samolotu_1GB_GRPD128_p29665.html

pendrivy pełnią jedną podstawową funkcję: Przechowują dane. Jednak ich rola na tym się nie kończy. Producenci umieszczają również w pendrivach postaci odtwarzacz mp3, dyktafon, radio UKF (FM) a nawet aparat cyfrowy, itp.

Pendrivy są zazwyczaj używane przez użytkowników komputerów, stąd też ich użytkownikom zależy na tym, aby były małe i poręczne. Niektórzy producenci starają się aby ich produkt był jeszcze użyteczniejszy i praktyczniejszy, i umieścili pendriva w bransoletce.

Źródło: http://gratisownia.pl/Pamiec_Flash_USBbransoletka_1GB_GRPD101_p29453.html

Na początku pamięć pendrive`ów była niewielka, np. 512MB. Dziś można spotkać urządzenia nawet 500GB. Pendrive to bardzo praktyczne i przydatne urządzenia. Nigdy ich za wiele i są doskonałym pomysłem na prezent. W zasadzie na każdym rodzaju urządzenia znajdzie się miejsce na nadruk czy grawer. Dlatego mówi się, że pendrive to dobry gadżet na poprawę pamięci.