Gry zręcznościowe i planszowe od pewnego czasu przeżywają renesans

Coraz więcej pojawia się ich na rynku, a w niektórych miejscach powstają także wypożyczalnie gier zręcznościowych i planszowych oraz specjalne kluby, gdzie w takie gierki można sobie pograć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:http://gratisownia.pl/Gra_zrecznosciowa_sprz_w_komp_24szt_cen_za1szt_0505040_p60156.html

Największą popularnością cieszą się oczywiście gry logiczne i zręcznościowe. W grach tego typu liczy się głównie szybkość w działaniu oraz szybka ocena sytuacji i właściwe podejmowanie decyzji.  Wszyscy gracze zmuszeni są do strategicznego myślenia bądź rozwiązania zagadek.

Źródło:http://gratisownia.pl/Mini_gra_zrecznosciowa_Hit_it_0406408_p60049.html

Powstające gry planszowe stoją na coraz większym poziomie. Współczesna gra planszowa to nie tylko plansza, kilka pionków i kostka do gry, ale także ciekawe akcesoria, figury i karty do gry. Podobnie jest z grami zręcznościowymi.

Gra zaprezentowana powyżej to mini gra zręcznościowa „Hit it” z 7 gumowymi przyciskami i melodyjką w tle z opcją wyłączenia, łańcuszek z zapięciem na klucze.

Źródło:http://gratisownia.pl/Gra_zrecznosciowa_Crazy_Tower_wielobarwny_0501063_p23175.html

Bardzo ciekawą pozycją jest także gra „Crazy Tower”. Jest to gra zręcznościowa, która składa się z małej półokrągłej kuli, sześciu klocków i kostki, zapakowana w torbę wykonaną z przyjaznej środowisku bawełny

Z grami planszowymi i zręcznościowymi jest podobnie jak z serialami. Kiedyś kojarzyły się z tasiemcami, tandetą i wenezuelskim klimatem. Współczesne seriale to superprodukcje, z wielkim budżetem, najlepszym scenariuszem i największymi gwiazdami.

Nie inaczej jest grami planszowymi. By w pełni zrozumieć o czym mowa, wystarczy porównać wersję Monopoly  lat 90 – tych minionego wieku z wersją współczesną.