„Ach gdyby znać, zachmurzeń twoich plan

Pod ręką wtedy mieć, parasol kalosze…”

Tak w piosence „Stan pogody śpiewa Anna Jurksztowicz. Pogoda jest to jeden z najpopularniejszych tematów rozmów. Każdy wypowiada się na jej temat i niemalże każdy, na nią narzeka. Dokładność prognoz pogody jest na wagę złota: dla biznesu, rybaków, rolników, turystów i wielu innych branży. Stąd też nieustannie pojawiają się nie – oprócz różnych serwisów pogodowych – także urządzenia, które przepowiadają nam pogodę.

Mowa tutaj o stacjach pogodowych.

Źródło:http://gratisownia.pl/Stacja_pogodowa_z_LCD_KC646014_p50873.html

Stacja pogodowa, to urządzenie które pokazuje nam aktualną pogodą na zewnątrz jak i tą, która w najbliższych godzinach ma mieć miejsce. Stacja pogodowa zaprezentowana powyżej to stacja z niebieskim wyświetlaczem LCD. Wskazuje prognozę pogody, czas, datę, temperaturę i wilgotność. Posiada funkcję alarmu.

Można spotkać różne wersje stacji pogodowych. Mają one różne kształty i wzbogacone są o kolejne funkcje.

Źródło:http://gratisownia.pl/Stacja_pogodowa_i_zegar_IT357516_p50301.html

Ta stacja pogodowa to stylowa srebrno-czarna stacja pogodowa, z zegarem, kalendarzem, wskaźnikiem temperatury i poziomu wilgotności.

Na rynku występują także cyfrowe stacje pogodowe.

Źródło:http://gratisownia.pl/Cyfrowa_stacja_pogodowa_MO795916_p66617.html

Cyfrowa stacja pogodowa w obudowie ABS, to technologicznie rozbudowane urządzenie z panoramicznym wyświetlaczem. Wskazuje czas, alarm z funkcją drzemki, kalendarz, temperaturę i poziom wilgotności.

Dla osób, które żyją według pogody, stacja pogodowa jest urządzeniem bardzo ważnym, które pozwoli dość precyzyjnie zaplanować kolejne dni.